1 Aralık 2014 Pazartesi

(Seminer) Shakespeare'in Tarihi Oyunları

Sanırım artık Shakespeare dendiği zaman herhangi bir açıklama yapmaya gerek yok, zira küçükten büyüğe bir şekilde kulaklarda yer edinmiş bir isim. Fakat her eseri ya da yazım tarzı ile ilgili aynısını söylemek güç, biraz da abes olur. O işi konunun piri filologlara bırakmak en akıllıcasıdır. 

Yrd Doç Dr Ayşe Nur Demiralp Laykin bana--ve birçok İngiliz filolojisi lisans öğrencisine--lisans döneminde Shakespeare'i anlatan, öğreten, sevdiren, benimseten yegane hocadır. Şimdilerle tez danışmanım olan Laykin'in Shakespeare'in tarihi oyunlarını anlatacağı bu semineri konuyla ilgiliyseniz ya da değilseniz bile gelip dinleyin, ondan daha "aşk dolu" daha heyecanlı daha güzel Shakespeare anlatabilen birini dinleyebilir misiniz bilmiyorum? (İhtimallerin çok düşük olduğunu düşünüyorum). Bu yüzden şansınız varken kaçırmayın ve salı günü gelip Ayşe Nur hocayı dinleyin!   

Seminer Yeditepe Üniversitesi Edebiyat Topluluğu tarafından düzenleniyor, katılımcılara sertifika da verilecek olan bu seminer 9 Aralık 2014 Salı günü saat 14.00-16.00 arası Rektörlük Binası, Mavi Salonda olacak. Etkinliğin bu oldukça başarılı afişini ise İngiliz Dili ve Edebiyatı bölüm öğrencilerinden Zeki Michael Keskin yapmış.


Şimdiden keyifli dinlemeler!
Shakespeare'niz bol olsun.

:)  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder